Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih
tehnologija

Od motivacije do inovacije

• O Fakultetu

• Studiji

• Izvannastavne aktivnosti

• Pogledaj, poslušaj i pročitaj….

• Galerija

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija
Ulica kneza Trpimira 2 B,
31 000 Osijek
www.ferit.unios.hr

O fakultetu

FERIT je fakultet s više od 1.650 studenata na kojem nastavu izvodi preko 100 domaćih nastavnika i preko 60 vanjskih suradnika koji su uglavnom zaposlenici partnerskih tvrtki koji studentima prenose najnovija znanja iz prakse. Nastava se izvodi u dvije zgrade, u Ulici kneza Trpimira 2b (5.000 m2) i Ulici cara Hadrijana 10b (3.600 m2) u kojima je na raspolaganju 18 predavaonica, 9 računalnih učionica te 18 laboratorija.

Obrazovni proces provodi se putem tri razine visokoškolskog obrazovanja pri čemu se studijski programi stalno unapređuju i usklađuju s razvojem novih znanstvenih spoznaja i s potrebama gospodarstva. Od studijskih programa koje FERIT nudi budućim studentima, svi su u skladu s potrebama tržišta rada iz područja elektrotehnike, računarstva i IT industrije.

Uz kvalitetne preddiplomske i diplomske studijske programe u području elektrotehnike i računarstva, ključne za IT sektor, FERIT je pokrenuo u Hrvatskoj jedinstven studijski program diplomskog sveučilišnog studija Automobilsko računarstvo i komunikacije koji studentima FERIT-a osigurava kvalitetnu izobrazbu u specifičnom interdisciplinarnom području u kojem je zamjetna sve veća potreba za stručnim kadrom.

Od akademske 2016./2017. godine FERIT je osnovao CEK – Centar za razvoj karijera koji nudi studentima priliku da upoznaju svijet i tržište rada te primijene znanje u praksi, razvijajući tako nove vještine i radna iskustva još za vrijeme studija.

Zašto upisati naš studijski program?
Zato što smo:
F – FLEKSIBILAN
E – EDUKATIVAN
R – RAZVOJAN
I – INOVATIVAN
T – TEHNOLOŠKI fakultet

Sve o upisima: http://postani-student.ferit.hr/

Studiji

Preddiplomski sveučilišni studiji

Elektrotehnika i informacijska tehnologija

Preddiplomski stručni studiji

Elektrotehnika, smjerovi: